Březen 2012

10 zabijáků krásné pleti

31. března 2012 v 17:31 Beauty triky
Je tvá pleť mastná nebo naopak vysušená, plná pupínků a ucpaných pórů, je zašedlá a působí nedravě? Zjisti, čím jí dáváš nejvíc zabrat.
Denně vystavujeme svou pleť celé řadě zabijáků. Proto vypadá tak, jak vypadá. Některých ji ale můžeš ušetřit. Máme pro tebe deset největších škodičů. Nemohou za nedostatky tvojí pleti právě oni?
Nedostatečný pitný režim
Je tvá pleť zašetlá, suchá a bez života? Chybí jí hydratace? A to nejen vnější, z pečujících krémů, ale zejména zevnitř. Dostatečný pitný režim je potřebný pro celý tvůj organismus, pokožku nevyjímaje. Nepiješ-li dost, tvá pleť vypadá unaveně a nezdravě, navíc rychleji stárne, takže hluboké vrásky tě mohou překvapit už po dvacítce. Pij průběžně celý den, ideálně až tri litry za den. Nejlepší je neperlivá voda (perlivá zhoršuje akné), bylinné čaje (kopřivový krásně pročistí pleť), zeleninové šťávy nebo zelený čaj.
Chyby v jídelníčku
To, co jíš, se podepisuje nejen na tvé váze, ale i na kvalitě pleti. Prospívá jí vláknina, minerály a vitamíny obsažené v ovoci, zelenině, oříšcích a klíčcích, a bílkoviny, které najdeš ve vejcích a mase. Naopak jí uškodíš nadměrným solením, častou konzumací mastných, tučných a kořeněných jídel, ve velkém množství pak škodí sladkosti, mléko a agresivní potraviny - například kyselé citrusy zhoršují akné.
Problém s hygienou
Pokožku tváře vystavuješ celý den nahou vlivům okolí, proto je potřeba ji večer důkladně očistit. Dokonalým odlíčením ji zbavíš zbytku make-upu, potu, mastnoty a nečistot ze vzduchu. Čištění pleti bys měla absolvovat i ráno, protože v noci se hodně zpotíš a na obličeji ti ulpívají nečistoty z polštáře.
Nevhodná kosmetika
Na obličej si nemůžeš mazat jen tak něco. Nikdy si nepůjčuj krém od maminky, která používá přípravek pro péči o zralou pleť se sklonem vráskám, pokožku tváře nemaž ani tělovými mléky a přípravky, určenými pro péči o tělo. Pleť na obličeji je jemnější a vyžaduje speciální péči. Vybírej přípravky vhodné přesně pro tvůj typ pleti, některá potřebuje hydratovat, jiná zbavit přebytečného mazu apod. Proto existuje tak široká škála produktů. V kosmetických přípravcích si dej pozor na obsah alkoholu, ten výborně funguje na mastnou pleť a akné, musí se používat ale jen lokálně, protože jinak hodně vysušuje a normální pleť dráždí. Pozor také na ovocné složky a přírodní kosmetiku, na některé výtažky můžeš reagovat přecitlivěle, mohou způsobit i alergickou reakci. Vždy je předem vyzkoušej jen na kousku kůže, aby tě případná alergie nepříjemně a bolestivě nezaskočila.
Špatný způsob zacházení s kosmetikou
Pečující i dekorativní kosmetiku používej jen k tomu, k čemu je určena, a v přiměřeném množství. Pokud budeš používat příliš silnou vrstvu (krému, make-upu), pleť ucpeš a nebude moct dýchat. Příliš častým používáním některých kosmetických pomocníků (peeling, masky, séra) zas můžeš narušit přirozenou strukturu a obranyschopnost pleti. Právě teď mnoho dívek používá samoopalovací přípravky, aby měly s jarem krásně opálený vzhled. Na obličej používej jen produkty pro něj určené, jiné by ti mohly způsobit ošklivou alergickou reakci.
Lak na vlasy i parfém
Možná sis toho ani nevšimla, ale různé kosmetické produkty, které nejsou určené na pleť, s ní přesto do kontaktu přichází. Pozor na to. Když si lakuješ vlasy, neměl by se lak dostat na kůži, protože ji dráždí. Totéž platí i pro šampony, zejména ty, které bojují s některými problémy (lupy, vypadávání vlasů, rychle se mastící vlasy) pomocí svého chemického složení. Velice agresivní jsou barvy na vlasy, pokud se barvíš doma sama a barva ti steče, ihned ji odstraň, například odličovacím mlékem. Pozor si dávej také, když se voníš. Kapičky parfému mohou ulpět na kůži a způsobit zarudnutí, podráždění i různé vyrážky.
Spánek
Pokud málo spíš, prozradí tě nejen váčky pod očima, ale i unavená a zašedlá pokožka. Tělo se ve spánku regeneruje a to se týká i tvé pleti. Pokud nespíš dostatečně, nemůže se dost zregenerovat. Také nezapomínej pravidelně měnit ložní prádlo. Na tvém polštáři ulpívají nečistoty, kousky odlupující se kůže a mastnota z tvých vlasů, které se pak znovu obtiskují na tvou pokožku a škodí jí.

Péče o pleť

Mobil
Jak často čistíš svůj mobil? Moc asi ne. A to si vezmi, jak často se ho dotýkáš, kde všude ho necháváš povalovat, kolikrát ti spadl na zem a jaký svinčík máš v batohu či kabelce, ve které ho nosíš. Když mobil přiložíš k uchu, dotýká se tvé tváře a bakterie mohou vesele přeskakovat na pokožku. Akné, ekzém a vyrážky jsou tu pak hned. Vyřeší to antibakteriální ubrousek, kterým display a klávesnici občas přetři. Škodí ti také dlouhé telefonáty. Při nich se mobil hodně zahřívá a to tvé pleti neprospívá. Víš, že budeš mluvit dlouho? Dej si telefon na hlasitý hovor nebo si vezmi sluchátka.
Sluníčko a horko
Venku nám pomalu začalo jaro, což pro pleť znamená víc slunění. Bude sice pěkná, ale nepřeháněj to. Nadměrné opalování pleť vysušuje, předčasně díky němu stárne, a pokud bys to skutečně přeháněla, hrozí ti i rakovina kůže. To platí nejen pro pobyt na sluníčku, ale i nadměrné opalování se v soláriu.

Ani vysoké teploty pleti neprospívají. Ve vedru se hodně potíš, což je na jednu stranu dobře, protože tím se pleť zbavuje nečistot, zároveň se ale vysušuje. Proto je potřebná hydratace - zvenku i zevnitř. Horko jí neprospívá ani ve formě horké sprchy či koupele. Vlažnější voda je pleti mnohem přirozenější, pokud si horkou vanu nedokážeš odpustit, dopřej po ní pokožce celého těla péči výživným tělovým mlékem nebo hydratačním krémem. Jinak si koleduješ o suchou, přecitlivělou a vrásčitou kůži.
Chemie
Pokožce neprospívá vliv chemie. Té se už dnes ale nevyhneš, můžeš ji ovšem zkusit eliminovat. Nepobývej dlouho v zakouřeném prostředí, hlídej si obsah toho, co jíš, i pečující kosmetiky. Samozřejmě se na tvé pleti podepíše i velký příjem kofeinu (cola, káva), dlouhodobé užívání léků a kouření.
krasna.cz

Michel Teló - Ai Se Eu Te Pego

28. března 2012 v 16:43 Videoklipy
♥ ♥ Nemáte náhodou někdo odkaz na anlg. verzi ? ;)

19.3.-25.3.

26. března 2012 v 14:05 Počítadlo
Navstevnost za minuly tyden (19.3. 2012 - 25.3. 2012) je:
Pondeli: 14
Utery: 18
Streda: 22
Ctvrtek: 19
Patek: 21
Sobota: 16
Nedele: 16

Celkem: 126
NIC MOC TEDA...bUDU S TÍM ASI MUSET NĚCO UDĚLAT xD

My first homemade expander

21. března 2012 v 18:22 MOJE osůbka :P
Je křivej,klidně napiště,že se vám vůůbec nelíbí... :D Žádnej učenej z nebe nespad.... xD :P O:-)

Slepec

21. března 2012 v 14:06 Co se jinam nehodí...

Jednoho dne nevidomý muž seděl na schodech před budovou s kloboukem na nohou a tabulí s nápisem :
"Jsem slepý . Prosím , pomozte mi ."
Šel kolem moudrý člověk a viděl, že slepec má v klobouku jen pár drobných . Sehnul se a přihodil nějaké mince a potom , bez toho aby se zeptal, vzal tabuli a na druhou stranu napsal jinou větu ..
Odpoledne se moudrý muž vracel stejnou cestou a viděl , že slepcův klobouk je plný mincí i bankovek .
Slepec poznal mužův krok a zeptal se, zda to byl on , kdo mu přepsal tabuli a co tam napsal..
Moudrý člověk odpověděl : "Nic , co by nebyla pravda . Jen jsem dal tvým řádkům jinou podobu ." Usmál se a odešel ..
A slepec se nikdy nedozvěděl , že na tabuli stálo : " Je jaro , ale já ho nemohu vidět ."

Proto změň svou strategii , když se věci nedaří a uvidíš , že se všechno obrátí k lepšímu ..


12.3.-18.3.

19. března 2012 v 12:38 Počítadlo

Navstevnost za minuly tyden (12.3. 2012 - 18.3. 2012) je:
Pondeli: 13
Utery: 19
Streda: 24
Ctvrtek: 24
Patek: 19
Sobota: 11
Nedele: 18

Celkem: 128

5.3.-11.3.

12. března 2012 v 13:23 Počítadlo
Navstevnost za minuly tyden (5.3. 2012 - 11.3. 2012) je:
Pondeli: 17
Utery: 24
Streda: 18
Ctvrtek: 18
Patek: 23
Sobota: 25
Nedele: 41

Celkem: 166

Motta

10. března 2012 v 20:13 Citáty
Potius sero quam numquam.
Lepší pozdě než nikdy.


Jak může být naše láska skutečně mrtva,
když dosud kráčí v naších srdcích
.

Neberte život přiliš vážně,
beztak z něho nevyváznete živí.


Kdo jede na tygru,
nesmí nikdy sestoupit.

život tě může položit na zem ,ale ty si musíš vybrat jestli vstaneš nebo zůstaneš ležet...

Naše láska se podobá hvězdě letící do nekonečna.

.. život je jako semafor na křižovatce, neustále mění barvu ...

Nikdy nespomaluj, jinak tě pohtí vyčerpání a ty nedoženeš ztracené okamžiky


Život není peříčko,řekl kůň a kopnul vozku do hlavy.


Stačila jen chvíle abych se do tebe zamiloval,
ale celý život nebude stačit abych na Tebe zapomenul.


Když už nemůžeš, přidej!

Když miluješ není co řešit
TOPlist

BB cream

9. března 2012 v 19:35 Beauty triky
BB cream znamená Beauty Balm nebo Blemish Balm.
BB krém funguje jako make-up a denní krém v jednom, vytváří tím přirozené krytí. Původně byl vytvořen k zakrytí a sjednocení pleti po zásazích kosmetických chirurgů, později z něho asijské společnosti vytvořili krém, jak ho známe dnes. A který dosáhl obrovských úspěchů v
USA i v Evropě. A je k dostání už i u nás.
1. BB krém má lehké složení, takže neucpává póry, a přesto jeho krycí schopnosti make-upu nemizí.
2. Kryje nedokonalosti a nerovnosti stejně jako podkladová báze. Zároveň funguje jako tónovací krém.
3. Díky svým zklidňujícím účinkům zjemní a vyhladí obličej.
4. Obsahuje také UV ochranu, velmi důležitou součást každého krému a make-upu.
5. Rozjasňuje pleť a bojuje s vráskami.
6. Je to 5 v 1 a čím více produktů v jednom, tím méně práce vás čeká.
Prozatím vlastní zkušenost nemámNa make-upy moc nejsem ale už jsem si objednala vzorek. BB cream najdete na bb-cream nebo na garnier.cz (zde si můžete zažádat o vzorek ..)

Facebook is everywhere

9. března 2012 v 16:59 MOJE osůbka :P
Everybody and everything is on Facebook....
→ Můj blog taky,přidejte se!! ;)

http://www.facebook.com/Monishkyblogcz

DIY-Peeling na obličej

6. března 2012 v 14:40


Na přípravu jsou důležité 2 ingredience: a to citrónová šťáva a krystalový cukr..
aplikace je fakt jednoduchá..stačí nanést trochu citrónové šťávy na vatový tampónek, kterým si běžně určitě čistíš obličej a následně na něj dát trochu cukru, čím docílíš takových těch zrníček, které "obrousí" tvou "starou" kůži.. dál budeš jen masírovat po celém obličeji, a nakonec opláchneš vlažnou vodou......
-> nepoužívejte pokud jste alergičtí na některou ze surovin
-> pokud máš citlivější pleť stačí citrónovou šťávu naředit s trochou vody...

27.2.-4.3.

5. března 2012 v 11:21 Počítadlo
Navstevnost za minuly tyden (27.2. 2012 - 4.3. 2012) je:
Pondeli: 27
Utery: 15
Streda: 22
Ctvrtek: 21
Patek: 21
Sobota: 22
Nedele: 21

Celkem: 149
:-*

--icône 39----icones 001------pixel-------- 798