Mladí herci z Ulice

9. ledna 2008 v 12:17 |  Filmy
Matěj Jordán - Jakub Štáfek
Štáfek Jakub
Narozen 22. 5. 1990 v Praze
První herecké zkušenosti nasbíral v amatérském divadle Radar v Praze-Holešovicích. Role Matěje v nekonečném seriálu Ulice je nejen jeho první velká role před kamerou, ale také první role po boku našich hereckých hvězd.
I když Jakuba natáčení moc baví, na konzervatoř se nepřihlásil. Zlákala ho totiž Soukromá střední odborná škola umění a managementu v Praze-Vokovicích, kde si vybral obor foto-video. Rád by se totiž filmařinou zabýval i v budoucnu. Baví ho hlavně režie a scenáristika, a tak je možné, že za pár let budeme jeho jméno vídat ve filmových titulcích nikoliv mezi herci, ale mezi tvůrci.
Ostatně filmy natáčí už nyní. Vlastní a s hvězdným obsazením (účinkují v nich totiž jeho herečtí kolegové z Ulice). Kromě toho si už vyzkoušel i psaní scénářů.
Přestože na ostatní koníčky Jakubovi příliš času nezbývá, snaží se udělat si dostatek času na sport a na počítač (nyní třeba ujíždí na hře Counter-Strike). Rád si zahraje fotbal (sedm let hrál závodně), baví ho také lyžování, stolní tenis nebo cyklistika. A když je příležitost, rád si poslechne dobrou muziku nebo zajde na koncert. Z hudebních žánrů preferuje zejména jungle, techno, reagge a house.

Tereza Jordánová -Patricie Solaříková

Solaříková Patricie
Narozena 19. 12. 1988 v Praze
V televizním a filmovém světě se pohybuje od svých devíti let, kdy vyhrála konkurz v ČT na moderování pořadu pro děti Návštěvy paní Hudby. Oba rodiče byli tehdy televizními produkčními, takže jí start před kamerou díky svým zkušenostem trochu usnadnili. Patricii natáčení moc bavilo, a proto ji maminka začala přihlašovat na další konkurzy, především na účinkování v zahraničních reklamách, aby neměla problémy s absencemi ve škole a nebyla u nás příliš okoukaná. Když jí bylo dvanáct let, získala roli v Ranči U Zelené sedmi, k níž později přibyly i role v Zakleté třináctce, Smetanovém světě a v Ulici.
Přestože je Patricie před kamerou jako doma, dodnes trpí trémou. Navíc si uvědomuje, že herectví zřejmě není nejperspektivnější povolání, a tak místo na konzervatoř zamířila na střední technickou školu, obor management obchodu a služeb. V případě dalšího vzdělávání na vysoké škole je nyní trochu na vážkách. Ráda by si ještě více prohloubila znalosti v oboru, který právě studuje, ale láká ji také režie nebo produkce na FAMU.
Když má čas a nemusí se učit texty ani dohánět věci do školy, relaxuje při sportu. Baví ji jezdit na kole nebo in-linech, tenis či plavání. Občas jde také na delší procházku se svou fenkou Ritou. Ale pravidelné venčení za ni naštěstí obstarává maminka, která si Ritu zamilovala.
Click na Celý článek........ ↓

Štěpán Stránský - Štěpán Benoni

Benoni Štěpán
Narozen 23. 8. 1984 v Praze
K divadlu se dostal přibližně v jedenácti letech díky své tetě, která je choreografkou a současně učí na pražské DAMU jevištní projev. Kdysi potřebovala dětský kompars do hry Cimbelín uváděné Národním divadlem, a tak angažovala i svého synovce. Štěpána si nakonec v Národním nechali jako komparsistu až do jeho šestnácti let.
Přestože byl na jevišti jako doma, na konzervatoř se hned napoprvé nedostal. V patnácti letech prý vypadal na dvanáct, a tak se jim příliš nehodil do ročníku J. Po této studené sprše šel studovat střední školu knihkupeckou, ale vydržel na ní jen tři roky. Daleko více než povolání knihkupce ho totiž lákalo herectví. Znovu se proto přihlásil na hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři, který úspěšně odabsolvoval letos na jaře. V červnu pak nastoupil do stálého angažmá v kladenském Středočeském divadle.
Během studií na konzervatoři si zahrál několik rolí ve školním absolventském divadle zvaném DIK. Mimo jiné zde ztvárnil například Françoise Villona ve hře Hodina mezi psem a vlkem, s níž nyní hostuje i v pražském Divadle Na Prádle. Kromě toho spolupracoval také se spolkem Nablízko, který připravil pod režijním vedením Štěpána Chaloupky, současného ředitele Středočeského divadla v Kladně, hru Cyrano z Bergeracu. Původně ji mělo na repertoáru Malé Nosticovo divadlo na Kampě, později Divadlo v Řeznické, nyní se hraje v divadle Aqualung na divadelní lodi bratří Formanů pojmenované Tajemství. Štěpán si v tomto představení vyzkoušel hned osm menších rolí - od De Valverta až po básníky, kadety apod.
V kladenském divadle už nastudoval roli Rocheforda ve Třech mušketýrech, kterou získal částečně i díky svému koníčku - historickému šermu. V říjnu se zde představí také jako Kleant v Moliérově komedii Lakomec.
Velkou popularitu, zejména mezi -náctiletými, Štěpánovi přinesla role jeho jmenovce v seriálu Ulice, jež byla jeho první větší hereckou příležitostí před kamerou.
Na koníčky nyní Štěpánovi příliš času nezbývá. Když je to jen trochu možné, rád si vyrazí na ryby. Vedle toho se snaží i nadále věnovat historickému šermu, který dělá už od svých patnácti let. (K šermu se ale dostal jako dvanáctiletý, kdy začal trénovat šerm sportovní a dokonce se stal držitelem bronzové medaile z celostátního přeboru.) V budoucnu by si například rád vyzkoušel šermířská vystoupení na hradech či zámcích s některou ze skupin historického šermu.
Kdysi také hodně jezdil na skatu, jenže během studií na konzervatoři se musel s prknem pro nedostatek času rozloučit.

Dagmar Bendová / Digi - Michaela Maurerová

Bendová Dagmar
Narozena: 29. 9. 1979 v Havířově
Ve filmovém světě není žádným zelenáčem. Před kamerou se poprvé objevila již v osmi letech ve filmu Karla Kachyni Poslední motýl. Od té doby věděla celkem přesně, čím chce být - "hérečkou".
Po gymnáziu proto začala studovat na DAMU, kde působila podobný rozruch jako její kadeřnice Digi v Ulici. Chtěla si totiž nabyté vědomosti okamžitě ověřit v praxi, a tak si vyzkoušela moderování magazínu pro mladé Letadlo na ČT i hitparád na TV Óčko a TV Prima.
Po absolutoriu se stala členkou souboru Městských divadel pražských. Angažmá získala v divadle Rokoko. Později hostovala v divadle Bez zábradlí nebo v Divadle na Vinohradech.
Výraznější filmovou roli získala až v roce 2001 v pohádce Elixír a Halíbela, o pět let později si zahrála v Expertech. Vidět jsme ji mohli i v několika televizních inscenacích a filmech, například v Lakomci, Vůni vanilky, PF 77, I ve smrti sami či v Cestě do Vídně a zpět.
Kromě herectví vede také poradnu pro holky v časopise Bravo Girl a spolupracuje s nadacemi podporujícími děti v dětských domovech (například projekt Múzy dětem).

Lan Trung Thi - Anh Thu Nguyen Thi

Nguyen Thi Anh Thu
Narozena 19. 5. 1992 v Praze
K herectví se dostala vlastně náhodou. Jednoho dne se totiž chtěla ulít ve škole, a tak se spíše ze zvědavosti než z touhy po hvězdné kariéře vypravila na konkurz na představitelku hlavní role v připravované sedmidílné minisérii ČT Josef a Ly. Herecké zkoušky ale brala jako zábavu, protože neměla vůbec žádnou hereckou průpravu. S rolí proto ani ve snu nepočítala. O to více ji překvapilo, když si právě ji režisérka Zuzana Zemanová vybrala.
A náhodou vlastně přišla i k roli Lan v nekonečném seriálu Ulice, díky níž se stává velmi populární. Vzpomněl si na ni totiž režisér Dušan Klein, jenž kdysi obsadil do malé roličky ve filmu Jak básnící neztrácejí naději jejího otce. Pozval ji na herecké zkoušky, které zvládla na výbornou. Od té doby ji v podvečerním čase pravidelně vídáme na televizních obrazovkách.
Přestože ji natáčení baví, chce především dostudovat gymnázium a pak ve studiích pokračovat na vysoké škole zaměřené na ekonomii.
A k Lan ještě takový dodatek =)↓

Otce Lan hraje skutečný otec herečky!

Otce Lan hraje skutečný otec herečky!
Nguyen Thi Anh Thu, představitelka seriálové Lan Thi Trung, hraje v Ulici s vlastním otcem. Nguyen Khac Hoa v seriálu ztvárňuje autoritativního otce Lan. Jaké bylo jejich setkání před kamerou a jak k němu došlo? "To, že můj skutečný táta hraje i mého seriálového otce, je vlastně věcí náhody. V Ulici dlouho nemohli najít představitele otce Lan, a tak si pak někdo ze štábu vzpomněl i na mého tátu. S režisérem Dušanem Kleinem i s některými lidmi ze štábu se totiž zná už z dob básníků, v nichž si zahrál malou roli. Pozvali ho proto na zkoušky, no a pak už to šlo hodně rychle. Roli dostal a za pár týdnů jsme spolu točili," vzpomíná Nguyen Thi Anh Thu na otcův příchod do Ulice.
A jak se jim spolu hraje? "Výborně. Ulice je už náš druhý seriál, ve kterém hrajeme otce a dceru. A i když by se mohlo zdát, že se nám do natáčení promítá i skutečný osobní život, je to něco úplně jiného. Když točíme, jsme seriálovými postavami a své soukromí neřešíme," říká Nguyen Thi Anh Thu. Její otec Nguyen Khac Hoa ale připouští, že nějakým malým procentem se jejich osobní vztahy před kamerou přeci jen projevují. Okamžitě však dodává: "Ale mám tak hodnou dceru, že se s ní vůbec nemusím hádat. Takže v seriálu jsme se vlastně takhle hodně pohádali poprvé ."
 


Komentáře

1 Klaudia Klaudia | Web | 9. ledna 2008 v 12:42 | Reagovat

halooooo postupila si do 2.kola SONCCCC

tak si už schánej hlásky

2 Hanca Hanca | 9. ledna 2008 v 13:38 | Reagovat

ahoj Moncicaku, taky cucis na ulici:-D ja uz ojedinele, je to na me uz moooooc dlouhy...

3 Maki☼ Maki☼ | Web | 9. ledna 2008 v 16:20 | Reagovat

j..:) Přidávam si tě do SB..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
--icône 39----icones 001------pixel-------- 798