Šifra mistra Leonarda

27. prosince 2007 v 17:30 |  Filmy

Obsah

Šifra mistra Leonarda - plakát
Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího obrazu Leonarda da Vinci sahá až do dnešních dnů... Ve hře není nic menšího než svatý grál!

Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto...

Bestseller Dana Browna, který pohoršil nejen Vatikán, ale i většinu církevních představitelů, se zcela logicky dočkal i své filmové verze. Autor, který si nebere servítky, a polemizuje ve svých knihách s zažitými křesťanskými hodnotami a "historickými fakty", nabízí převratný (?) pohled na Bibli, Ježíše Krista, Máří Magdalénu, legendární Svatý grál, Zednáře i samotná díla Leonarda Da Vinciho. Skrývají se v mistrových obrazech šifry, které vedou k po staletí utajovaným pravdám ohledně Ježíše krista, Máří Magdalény a samotné Bible? Dan Brown sám nesčětněkrát podotkl, že napsal beletristické, tedy fiktivní dílo. Dohady ovšem vyvolává to, co je za tím: Šifra, stejně jako všechna jeho díla, stojí na faktech, a tak kdoví, jestli nakonec není pravda úplně všechno?

Film, který natočil oscarový režisér Ron Howard, zcela jistě bude vyvolávat stejné otázky. Jasné je, že se bude jednat o jeden z největších hitů roku. Sází totiž nejen na sakramentsky napínavý příběh, ale i jedny z největších hereckých hvězd: hlavní role - Tom Hanks, Audrey Tatou, Ian McKellen, Alfred Molina, Paul Bettany a Jean Reno.
//<![CDATA[ //]]>

Základní informace

Český název: Šifra mistra Leonarda
Originální název: Da Vinci Code, The
Česká premiéra: 18. května 2006
Světová premiéra: 17. května 2006
Natočeno: USA 2006
Režie: Ron Howard
Scénář: Akiva Goldsman
Kamera: Salvatore Totino
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Tom Hanks (Robert Langdon), Audrey Tautou (Sophie Neveu), Ian McKellen (Sir Leigh Teabing), Jean Reno (Bezu Fache), Alfred Molina (biskup Aringarosa), Etienne Chicot (por. Collet), Jean-Pierre Marielle (Jacques Sauniére), Paul Bettany (Silas), Jürgen Prochnow (André Vernet), Jean-Yves Berteloot (Remy)
Přístupnost: od 12 let
Délka: 142 minut
Žánr: thriller
Distributor: Falcon
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
--icône 39----icones 001------pixel-------- 798